خانه / مقالات / ویژگی های رمز ارزها

ویژگی های رمز ارزها

ویژگی های رمز ارزها

هفت مورد از ویژگی های رمز ارزها  که هر رمز ارز از آن تبعیت می کند، به شرح زیر می باشد:

دیجیتال بودن : رمز ارز همانگونه که از نام آن پیداست، فقط روی سیستم های کامپیوتری وجود دارد و موجودیت آن بصورت دیجیتال است. بنابراین ذخایری برای ارز رمزپایه در بانک ها وجود ندارد.

غیرمتمرکز بودن : رمز ارز را یک سرور یا کامپیوتر مرکزی کنترل نمی کند و در شبکه ای متشکل از هزاران کامپیوتر که به آن ها نود (Node) گفته می شود، توزیع می شود. شبکه های بدون وجود سرور مرکزی با نام شبکه های غیرمتمرکز شناخته می شوند.

همتا به همتا (Peer-to-Peer) : رمز ارز بصورت آنلاین و میان افراد داد و ستد می شود. در این روش کاربران بصورت مستقیم با یکدیگر مبادله انجام می دهند. در واقع بانک ها و موسسات مالی واسطه هایی هستند که شما با دادن اطلاعات شخصی خود به آنها اعتماد می کنید. اما در رمز ارز این واسطه ها وجود ندارند.

ناشناس بودن : برای داشتن و استفاده از رمز ارز نیاز به دادن اطلاعات شخصی خود ندارید. هیچ قانونی برای اینکه چه کسی می تواند رمز ارز داشته باشد یا از آن استفاده کند، وجود ندارد.

عدم نیاز اعتماد به شخص ثالث : نیازی به اعتماد به واسطه ای مانند بانک ها نیست. کاربران تمام وقت کنترل کامل بر پول و اطلاعات خود دارند.

استفاده از الگوریتم رمزنگاری : هرکاربر کدی مخصوص به خود دارد که این کد از دسترسی دیگر کاربران به دارایی های شما جلوگیری می کند. این عمل رمزنگاری نام دارد و تقریبا غیرقابل هک است.

فراگیر بودن در سطح بین المللی : کشورها واحدهای پول مخصوص به خود را دارند که به صورت پول نقد عرضه می شود. ارسال این واحدهای پولی به سراسر دنیا کار مشکلی است. اما رمز ارز به راحتی قابلیت ارسال به تمامی نقاط دنیا را دارد. در واقع رمز ارزها ،  بدون مرز هستند.

 

Views: 1

همچنین ببینید

معاملات اسپات

معاملات اسپات (Spot trading) ارز دیجیتال چیست؟

برای خرید ، فروش یا معاملات رمزارزها، روش‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد ، یکی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *