خانه / مقالات / متاورس بلاکتوپیا (Bloktopia Metaverse)

متاورس بلاکتوپیا (Bloktopia Metaverse)

متاورس بلاکتوپیا (Bloktopia Metaverse) :

از زمانی که مفهوم VR و عینک های واقعیت مجازی معرفی شدند ،کم کم برای همه این فضا جذاب شد ، اما باز در کنارش یک چیزی کم بود و اون پیاده شدن همچین مفهومی روی یه سیستم غیرمتمرکز مثل بلاکچین بود.

حالا این تکنولوژی رو با نام متاورس در حوزه کریپتو داریم . در چند روز گذشته که این مقاله را آماده کردیم ، هایپ عظیمی برای پروژه های متاورس راه افتاد که یکی از دلایلش تغییرنام کمپانی فیسبوک به “متا” بود  و زاکربرگ توانست با صحبت هایش یک متاسیزن راه بیاندازد.

پس از وقوع پاندمی کووید-۱۹ و تسریع پذیرش بلاک چین در سراسر جهان، شاهد گسترش روزافزون بلاکچین در حوزه ی NFT ها (توکن های غیرمثلی Non-Fungible Token) و همچنین واقعیت مجازی Virutal Reality و صنعت متاورس Metaverse هستیم. پیش بینی می شود که بازار جهانی Metaverse متاورس تا سال ۲۰۲۵ به ارزش ۲۸۰ میلیارد دلار برسد.

متاورس بلاکتوپیا
Bloktopia Metaverse

بریم سراغ برج ۲۱ طبقه برج متاورس بلاکتوپیا (Bloktopia Metaverse) ،که به احترام تعداد کوین های بیتکوین این برج هم ۲۱ طبقه دارد. هولدرهای این پروژه به نام بلاکتوپیَن شناخته می شوند.کاربران در این برج برای اولین بار می توانند به هر اطلاعاتی که در حوزه کریپتو نیاز دارند دسترسی داشته باشند. در این برج می توانید هر چیزی را تجربه کنید از یادگیری و بازی کردن گرفته تا داشتن درآمد و ساختن. جایی که هر کاربری در کریپتو با هرچقدر دانشی که دارد می تواند یک تجربه خوب و لذت بخش داشته باشد.

راه های درآمد زایی که از این پروژه می توانید داشته باشید بصورت زیر است:

 1. “خرید و فروش خود توکن” بلاکتوپیا که به اسم بلاک(BLOK) شناخته می شود و می توانید در صرافی های متمرکز کوکوین و صرافی غیرمتمرکز شبکه پالیگان که کوییک سواپ نام دارد خریداری کنید.
 2. روش بعدی که REBLOK نام دارد، در این روش شما می توانید واحد یا زمین هایی که در این پروژه است را بخرید و بفروشید و حتی زمین خودتان را اجاره بدید.
 3.  روش بعدی ADBLOK است که در این روش شما می توانید با استفاده از گذاشتن تبلیغات در زمینتان کسب درآمد کنید و یکی از موضوع های قابل توجه این است که یک مقدار از کارمزد این پروژه بین هولدرهای توکن پخش می شود.

توکن بلاک BLOK:

رمزارز بومی بلاکتوپیا، بلاک BLOK نام دارد و دارندگان آن با نام Bloktopians بلاکتوپینز شناخته می شوند.

هر گونه خرید و فروش و معامله در بلاکتوپیا Bloktopia با توکن های Blok صورت میگیرد.

هولدرهای توکن Blok از امتیازات ویژه ای نظیر شرکت در رویدادهای خاص بهره مندمی شوند

حالا برویم سراغ کاربرد توکن پروژه:

 1.  خرید و فروش و اجاره زمین ها
 2.  برای خرید NFT Items مثل شخصی سازی آواتارتون و همینطور زمین ها از Marketplace
 3. دسترسی به بعضی از ایونت ها،پارتی ها، پیش فروش ها و استیکینگ
 4. در آخر هم برای Governance پروژه استفاده می شود که می توانید با هولد کردن این توکن و همینطور هولداری NFT برای هر تصمیمی که در پروژه گرفته می شود بتونید رای بدید.

این پروژه روی بلاکچین پالیگان تعریف شده و با پالیگان پارتنر است، از دیگر پارتنرای که این پروژه داره و می شود به آن ها اشاره کرد:

۱.Venly 2.Anzu 3. Zokyo 4.Elrond

 • در بین سرمایه گذاران پروژه میتونید کمپانی های زیر رو ببینید:
 • Animoca Brands
 • Polygon
 • Avalanche
 • MagicFew
 • AU21 Capital
 • Bitboy Crypto
Bloktopia Metaverse
Bloktopia Metaverse

ICO :

این پروژه از ICO خودش که در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۱ به پایان رسید تونست ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار جمع آوری کند.

Programming :

متاسفانه یکی از اشکالاتی که میشه به پروژه گرفت نداشتن یک گیت هاب فعال و خوب هست.

Roadmap :

تا الان رودمپی که منتشر کردن از لحاظ عمل کردن به وعده ها و آنتایم بودن خوب بوده است.

Tokenomics :

ساپلای این توکن ۲۰۰ میلیارد است و در حال حاضر ۹۷% توکن های دست خود پروژه است که برای تامین بازی ها و پاداش ها و … که در خود پروژه هستند استفاده می شود، توکنمیکس پروژه بصورت زیر هست:

Bloktopia Metaverse
متاورس بلاکتوپیا Bloktopia Metaverse
متاورس بلاکتوپیا Bloktopia Metaverse
Bloktopia Metaverse

Exchange & Wallet :

در حال حاضر این توکن در دو صرافی کوکوین و کویک سواپ قابلیت خرید و فروش دارد و می توانید از ولت هایی که برای شبکه پالیگان هستند استفاده کنید و کانترکت بلاک رو بهش اضافه کنید توکن بلاک رو به داخل صرافی انتقال بدید به طور مثال میتونید از متامسک استفاده کنید.

قابلیت ها و امکانات در متاورس بلاکتوپیا :

 • ورود به بلاکتوپیا Bloktopia و ساخت کیف پول بلاکتوپیا
 • ساخت آواتار شخصی در بلاکتوپیا Bloktopia
 • طبقه یک Level One در بلاکتوپیا Bloktopia
 •  طبقه ی ۲۱(پنت هاوس) در بلاکتوپیا Bloktopia
 • طبقه ی ۶ (سالن همایش) در بلاکتوپیا Bloktopia

به طور کلی مارکت ارزهای دیجیتال در دو سال اخیر، سال های بسیار مهمی را تجربه کرده است همانند ورود سرمایه گذاران موسسه ای که بیت کوین را به عنوان دارایی های ارزشمند خود پذیرفته اند. همچنین با افزایش پذیرش جهانی بیت کوین، تعداد کاربران جامعه ی کرپیتوکارنسی در ژوئن ۲۰۲۱ به ۳۰۰ میلیون نفر رسید.

قابلیت ها و امکانات در متاورس بلاکتوپیا:

۱-آموزش و یادگیری(همایش، سخنرانی و..)

۲-خرید و فروش NFT و نمایش آثار هنرمندان

۳- تبلیغات برای کسب و کارها (بنرهای موجود در فضای بلاکتوپیا)

۴- خرید و فروش واحدها و اجاره دادن (سرمایه گذاری و درآمد غیرفعال)

۵- امکان ساخت گیم(بازی) و شرکت در بازی ها و مسابقات

۶- تجربه ی حضور در واقعیت مجازی و ارتباط با سایر کاربران و داشتن آواتارهای شخصی

ورود به بلاکتوپیا Bloktopia و ساخت کیف پول بلاکتوپیا:

برای ورود به بلاکتوپیا، کاربر می تواند اقدام به ساخت کیف پول بلاکتوپیا از طریق ایمیل و یا شبکه های اجتماعی با کد ۲ عاملی ( Two Factor Authentication) کند. کیف پول بلاکتوپیا Bloktopia Wallet همانند یک گذرنامه Passport کیف پول مولتی چین (چندزنجیره ای) بلاکتوپیا Bloktopia، از چندین بلاک چین پشتیبانی می کند. با استفاده از کلیدخصوصی Private Keys میتوان کیف پول های قبلی خود در بلاکچین های مختلف را به داخل کیف پول بلاکتوپیا وارد import کرد. (بلاکچین هایی مانند POLY ، BTC ، ETH و BSC)

همچنین کیف پول Bloktopia یکی از کیف پول هایی است که به شما امکان ذخیره و مشاهده ی توکن های غیرمثلی ERC 1155 NFT را می دهد.

پس از ورود به Bloktopia بلاکتوپیا، با کیف پول (گذرنامه Bloktopia )، کاربران می توانند اقدام به ساخت آواتارهای شخصی کنند. با خرید اقلام از داخل بازارچه ی بلاکتوپیا، می توانند تعداد آواتارها را در Bloktopia افزایش دهند.

توضیحات بیشتر در مورد طبقات :

طبقه یک Level One در بلاکتوپیا Bloktopia:

پس از ساخت آواتارهای شخصی، کاربران می توانند وارد سطح یک (Level One) بلاکتوپیا شوند. این سطح، حاوی اطلاعات قیمتی NFT ها و رمزارزها، میز راهنما، زمان رویدادها و غیره می باشد.

کاربران می توانند اطلاعات کلی از رویدادهایی که در طول روز برگزار می شود را به دست آورند و برای ثبت نام و مشارکت در این رویدادها اقدام کنند. یک فضای خرده فروشی در این سطح وجود دارد. و تعدادی مکان ممتاز در سطح یک، با حضور عمده ی اینفلوئنسرها، بنرهای تبلیغاتی از پلتفرم هایی همانند بایننس، کوکوین، کوین گکو، کوین مارکت کپ و غیره.

طبقه ی ۲۱(پنت هاوس) در بلاکتوپیا Bloktopia:

طبقه ۲۱(طبقه ی آخر) آسمان خراش بلاکتوپیا، طبقه ای لوکس خواهد بود. منطقه پنت هاوس منحصراً برای بازی استفاده می شود. فضای پنت هاوس از بلاکتوپینز Bloktopians دعوت می کند با استفاده از توکن های Blok در بازی ها مشارکت کنند. (طیف مختلفی از بازی ها از  جمله: بازهای چند نفره، دوستانه، خانوادگی و همچنین بازی هایی با محتوای بزرگسال و غیره.)

طبقه ی ۶ (سالن همایش) در بلاکتوپیا Bloktopia:

پخش محتوای ویدئویی در سالن همایش بلاکتوپیا و همچنین امکان تبلیغات در این طبقه وجود دارد، و افرادی که در پروموت کردن بلاکتوپیا Bloktopia در این فضا مشارکت کنند، با توکن های Blok پاداش داده می شوند.

ریبلاک REBLOK چیست؟

یک بازارچه در Bloktopia همراه با توزیع توکن های BLOK در بلاکتوپیا راه اندازی می شود که دارندگان توکن BLOK قادر به خرید املاک BLOK به صورت NFT خواهند بود. خرید املاک و مستغلات در Bloktopia به عنوان ریبلاک REBLOK شناخته می شود.

انواع مالکیت REBLOK:

دو نوع مالکیت REBLOK وجود خواهد داشت:

 1. مالکیت منفرد، که در آن یک ملک BLOK از طریق یک NFT واحد، فروخته شده است.
 2. مالکیت مشترک، که در آن یک ملک BLOK با چندین NFT به فروش رسیده است. (باید توجه داشت یک سرمایه گذار می تواند چندین NFT بخرد.)

خرید و فروش واحدها در بلاکتوپیا Bloktopia :

املاک و مستغلات بلاکتوپیا (Bloktopia) در هشت مرحله به فروش می رسد) همه توکن های BLOK که برای خرید عمومی املاک و مستغلات استفاده شده، قفل می شود و عرضه توکن های BLOK را کاهش می دهد.

زمان خرید عمومی واحدها به زودی اعلام می شود. در حال حاضر صرافی کوکوین ، صرافی بایننس ،سایت کوین مارکت کپ ، سایت کوین تلگراف و… اعلام کردند که دفتر مجازی خود را در بلاکتوپیا راه اندازی می کنند.

بنرهای تبلیغاتی در بلاکتوپیا :

بنر کوچک در هر گوشه ی یک طبقه قرار میگیرد و ۱ بنر بزرگ(بیلبورد) در وسط هر طبقه، و امکان اجاره کردن آن ها و درج تبلیغات برای برند کسب و کارهای مختلف وجود دارد.

۵۰ درصد درآمد حاصل از تبلیغات به هولدرهای NFT در بلاکتوپیا Bloktopia تعلق دارد.

 

 

 

Views: 3

همچنین ببینید

معاملات اسپات

معاملات اسپات (Spot trading) ارز دیجیتال چیست؟

برای خرید ، فروش یا معاملات رمزارزها، روش‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد ، یکی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *