خانه / تحلیل بازار / کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA) یک پروژه اثبات بلاک‌ چین در بازار خرید ارز دیجیتال است که هنوز نتوانسته است به پتانسیل کامل خود برسد. این زنجیره بلوک “نسل سوم” است که می‌خواهد مسائل مقیاس‌پذیری ذاتی بلاک‌ چین‌های نسل دوم را حل کند، دقیقاً مانند Ethereum 2.0 که بسیار قابل پیش‌بینی است.

آدا ( ADA ) کوین اصلی بلاک چین کاردانو است که به نام ریاضیدان قرن نوزدهم آدا لاولاس (Ada Lovelace) نام‌گذاری شده است. ۵۷.۶ درصد از کل کوین‌های ADA در عرضه اولیه کوین (ICO) آن توزیع شد. کاردانو در این عرضه اولیه ۶۲.۲ میلیون دلار جمع آوری کرد. از آدا در شبکه کاردانو برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌شود؛ مانند همان چیزی که در معاملات شبکه اتریوم اتفاق می‌افتد.

حداکثر میزان عرضه آدا ۴۵ میلیارد عدد است. در حال حاضر (۲۳ دی ۱۴۰۰) حدود ۳۳,۵۱۳,۲۳۶,۸۲۰ کوین آن در گردش است. تا به حال پنج دوره فروش عمومی کوین کاردانو بین سپتامبر ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۷ برگزار شده است. به طور کلی، حدود ۱۶٪ از کل موجودی ارز آدا به بنیان‌گذاران پروژه اختصاص یافته و ۸۴٪ باقیمانده بین سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود.

کاردانو
کاردانو

روش‌های کسب کاردانو

رمز ارز کاردانو (ADA) را می‌توان از یکی از راه‌های زیر به‌دست آورد:

استخراج کاردانو:

ارز دیجیتال کاردانو را مانند بیت کوین نمی‌توان با استفاده از استخراج بدست آورد. زیرا توکن‌های آن قبل از عرضه عمومی، ایجاد شده‌اند و به عنوان پاداش به کسانی داده می‌شوند که از آن‌ها نگهداری می‌کنند یا در تایید تراکنش‌ها مشارکت دارند.

خرید کاردانو:

روش دوم به ‌دست آوردن کاردانو، خرید این ارز دیجیتال از صرافی‌های داخلی و خارجی است. البته از آن‌جایی که برخی از صرافی‌های خارجی از IP ایران پشتیبانی نمی ‌کنند و حساب کاربران ایرانی مسدود می‌شود، هنگام خرید یا مبادله کاردانو از صرافی‌های خارجی از VPN برای اتصال به صرافی‌های خارجی استفاده کنید . البته توجه داشته باشین تنها از IP ثابت یک کشور برای ورود به صرافی های خارجی استفاده کنید.

بهترین کیف پول‌های کاردانو

کیف پول‌هایی که از ارز دیجیتال کاردانو پشتیبانی می‌کنند محدود است و به همین دلیل انتخاب کیف پول مناسب برای کاربران این ارز دیجیتال با چالش همراه است. کیف پول‎‌هایی که برای ذخیره کاردانو می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری Trezor Model T

کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano X

کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S

کیف پول نرم‌افزاری Guarda

کیف پول نرم‌افزاری Atomic

کیف پول نرم‌افزاری YOROI

کیف پول نرم‌افزاری Exodus

لینک کاردانو در سایت coinmarketcap :

www.coinmarketcap.com/currencies/cardano

Views: 2

همچنین ببینید

ارز GLMR | قیمت GLMR | نمودار قیمت GLMR | چارت پلاس

ارز GLMR

توکن GLMR ، ارز GLMR مربوط به پروژه مونبیم ( MoonBeam ) است. شعار قوی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *