خانه / مقالات / معرفی ریپل و معایب و مزایای آن

معرفی ریپل و معایب و مزایای آن

در این مقاله ی کوتاه به موضوع معرفی ریپل و معایب و مزایای این رمز ارز و قفل شدن ۲۰ واحد ریپل در کیف پول می پردازیم.

ریپل (Ripple) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که برای بانک‌ها و نهادهای مالی، محصولات مالی غیرمتمرکز می‌سازد. هدف ریپل این است که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین‌المللی را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند که البته این هدف تا حد زیادی محقق شده است و اکنون بانک‌ها و شرکت‌های مالی بزرگی برای انجام انتقال‌های پولی خود از محصولات ریپل استفاده می‌کنند. پس اولین و مهمترین ویژگی متمایز ریپل این است که توسط یک شرکت اداره می‌شود و یک ارز دارای مرکزیت است.

در زمان نگارش این مقاله در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱ ، ریپل در جایگاه هفتم مارکت کریپتو قرار دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر این پروژه می توانید هر اطلاعاتی که احتیاج دارید از سایت coinmarketcap.com دریافت کنید.

معرفی ریپل | مزایا و معایب ریپل

معرفی ریپل و معایب و مزایای آن

ویژگی مهم دیگر ریپل، وجود هزینه فعالسازی برای آدرس‌های ریپل است. در بار اول که ریپل را در یک کیف پول دریافت می‌کنید، ۲۰ ریپل از مقدار ارسالی شما به عنوان “ذخیره” در کیف پول قفل می‌شود و قابل برداشت نخواهد بود.

بسیاری از افراد بدون دانستن این موضوع، مبالغی را به کیف پول ریپل ارسال می‌کنند ولی متوجه می‌شود ۲۰ ریپل از موجودی قابل برداشت نیست.

مشابه حداقل مبلغ افتتاح حساب که در بانک‌ها وجود دارد، ریپل وجود حداقل ۲۰ واحد XRP را برای واریز اولیه و استفاده از کیف پول الزامی کرده است.

به همین دلیل پس از اینکه برای بار اول به یک کیف پول ریپل ارسال می‌کنید، تعداد ۲۰ ارز XRP از مقدار ارسالی به حالت ذخیره در می‌آید و قابل برداشت نخواهد بود.

بنابراین در مرتبه اول اگر ارسالی شما به یک کیف پول کمتر از ۲۰ ارز XRP باشد، کیف پول قابل استفاده نخواهد بود زیرا مبلغ به حداقل لازم برای استفاده از شبکه ریپل نرسیده است.

به محض اینکه حداقل ۲۰ ارز XRP در یک کیف پول وارد شد، کارکرد آن کیف پول مشابه سایر رمزارزها مثل بیتکوین و… خواهد بود.

برای استفاده از کیف پول ریپل نیاز به حداقل ۲۰ XRP دارید. پس در صورت نصب یک کیف پول ریپل، اولین تراکنش ارسالی شما به کیف پول باید بیش از ۲۰ XRP باشد.

کیف پول شما بطور خودکار ۲۰ XRP از مقدار ارسالی کم می‌کند.

توجه کنید، بعد از آن شما نیاز نیست ۲۰ XRP دیگر برای انجام تراکنش بپردازید. معرفی ریپل

۲۰ واحد XRP برای هر کیف پول است، بنابراین تا جایی که می‌توانید از جابجایی ریپل بین کیف پول‌های خودتان خودداری کنید تا هربار نیاز نباشد هزینه فعالسازی را بپردازید.

بنابراین، به‌عنوان مثال اگر ۱,۰۰۰ ریپل به کیف پولتان اضافه کنید، ۲۰ ریپل برای همیشه غیرقابل انتقال و استفاده خواهد بود. به‌ همین دلیل، بهتر است که در مورد ریپل یک کیف پول مناسب را انتخاب کنید تا نیاز نباشد برای ساخت کیف پول‌های متعدد هزینه بیشتری شود.

چرا کیف پول ریپل حداقل ۲۰ XRP نیاز دارد؟

این هزینه برای جلوگیری از ایجاد بی‌رویه آدرس‌های ریپل است تا آدرس‌های خالی به هدف اسپم و آدرس‌هایی که افراد به آن نیاز ندارند ایجاد نشود.

در حال حاضر این ۲۰ ریپل قابل برداشت نیست، ولی در آینده احتمال دارد بتوانید این مبلغ را برداشت کنید.

اگر کمتر از ۲۰ XRP به یک آدرس جدید ریپل که هنوز فعال نشده بفرستیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اغلب تراکنش شما Fail (اصطلاحا با شکست مواجه) می‌شود.

آیا اگر قصد ارسال ریپل از کیف پول به کیف پول دیگری داشته باشم، باز هم ۲۰ XRP از مقدار ارسالی کسر می‌شود؟

این موضوع بستگی به کیف پول مقصد دارد. اگر کیف پول مقصد به تازگی ایجاد شده، طبق قانون شبکه ریپل هزینه ۲۰ XRP در تراکنش اول به کیف پول از مقدار ارسالی کسر می‌شود.

آیا با ارسال ریپل از کیف پول شخصی به صرافی‌هایی مثل بایننس یا نوبیتکس، باز هم ۲۰ ریپل در کیف پول داخلی صرافی باقی می‌ماند؟

خیر، این قانون در صرافی‌ها وجود ندارد و برای این کیف پول‌هاست :معرفی ریپل

  1. کیف پول‌های شخصی (کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل و دسکتاپ مانند تراست والت، کوینومی، جکس و…)
  2. کیف پول‌های سخت‌افزاری (لجر، کول‌ والت و…)
  3. کیف پول‌های کاغذی
  4. برخی از کیف پول‌های تحت وب (که امنیت و اطمینان به مراتب کمتری از کیف پول‌های نرم‌افزاری دارند)

اگر کیف پول مقصد، یک صرافی مانند بایننس یا کوکوین باشد ۲۰ XRP از شما کسر نمی‌شود و فقط کارمزد تراکنش را پرداخت می‌کنید.

برای برداشت این ۲۰ ریپل به چه چیزهایی نیاز داریم؟

۱- آدرس خصوصی کیف پول ریپل

۲- آدرس یک کیف پول دیگر که قبلا در آن ریپل بوده و به آن دسترسی دارید. (مثلا کیف پول ریپل در صرافی‌ها) آن ۲۰ ریپل قرار است به این آدرس واریز شود. پس حواستان باشد که کیف پول جدید درست نکنید .

۳- اپلیکیش XUMM

مراحل برداشت این مبلغ چطوره؟

  1. وارد XUMM شوید و یک رمز پنج رقمی انتخاب کنید و آن را بخاطر بسپارید. بعد گزینه Add account را بزنید.

  1. در مرحله‌ی بعد Full access را بزنید و در صفحه‌ی بعد گزینه Family seed را بزنید تا بتوانید از طریق کلید خصوصی به حسابتان دسترسی داشته باشید.

  1. بعد با وارد کردن کلید خصوصی، حساب شما import می شود. حالا باید وارد سایت https://xumm.community شوید و روی گزینه‌ی sign in with XUMM کلیک کنید.

نکته: زمانی که کلید خصوصی کیف پول خود را به سایتی می دهید اطمینان پیدا کنید که هیچ ارزی داخل کیف پولتان نباشد . همه دارایی خود را به کیف پول دیگری انتقال دهید و بعد اقدام به بازیابی ریپل های خود کنید و دیگر از این کیف پول استفاده نکنید . این موضوع بسیار مهم و حیاتی است.معرفی ریپل

۴- در این مرحله باید بارکد را از طریق گوشی اسکن کنید تا از طریق سایت هم به حسابتان دسترسی داشته باشید. حالا در سایت، گزینه‌ی delete account را انتخاب کنید تا این صفحه برای شما باز شود :معرفی ریپل

۵- حالا باید یک آدرس کیف پول ریپل با tag به نرم افزار بدهید تا دارایی شما را به آن کیف پول منتقل کند و حساب فعلی شما را پاک کند. بعد دوباره از طریق گوشی، تایید را انجام می دهید.معرفی ریپل

 

Views: 9

همچنین ببینید

معاملات اسپات

معاملات اسپات (Spot trading) ارز دیجیتال چیست؟

برای خرید ، فروش یا معاملات رمزارزها، روش‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد ، یکی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *