خانه / دسته‌بندی نشده / توکن چیست؟

توکن چیست؟

توکن ها ارز هایی هستند که بلاکچین اختصاصی ندارند و بر روی شبکه های دیگر ایجاد و راه اندازی‌ می شوند ، مانند شبکه ی اتریوم ، بایننس ، ترون ، سولانا و…

توکن ها معمولا برای انجام کارهای خاص برای پروژه خودشان طراحی می شوند و البته شما هم می توانید با هزینه ناچیز توکن خودتان را ایجاد کنید.

این ارزها احتیاجی ندارند که کنترل کاملی نسبت به شبکه داشته باشند به همین علت از شبکه های دیگر استفاده می کنند که این موضوع به فلسفه ی آن ارز بر می گردد که برای چه موضوع و با چه هدفی ایجاد شده است .البته نا گفته نماند که توکن می توانند بعد از توسعه یافتن ، بلاکچین اختصاصی خودش را ایجاد کند و توکن های خودشان را به بلاکچین اختصاصی خودشان انتقال دهند .

این موضوع نمی تواند مزیت یا عیبی برای انتخاب ارز باشد . در سایت www.coinmarketcap.com به راحتی توکن ها قابل مشاهده هستند .

تعداد توکن ها خیلی بیشتر از کوین ها هستند به این دلیل که ایجاد و راه اندازی یک بلاکچین به سرعت انجام نمی شود .

توکن | توکن چیست | چارت پلاس | تفاوت توکن و کوین
چارت پلاس

نکته ی مهم درباره توکن :

نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که در معامله ی توکن ها باید وسواس بیشتری داشته باشیم و پروژه های قوی را انتخاب کنیم .

همچنین در واریز و برداشت های توکن باید به این نکته توجه کنیم که اگر توکنی را داخل کیف پول خودتان دارید ، برای برداشت آن توکن نیاز است که مقداری از ارز شبکه داخل کیف پولتان داشته باشید تا کارمزد شبکه از ارز اصلی شبکه پرداخت شود .

مثلا اگر تتر روی شبکه بایننس دارید برای انتقال این مقدار تتر باید مقداری ارزbnb در کیف پولتان داشته باشید برای پرداخت کارمزد. یا مثلا اگر توکنی روی شبکه ی پالیگان دارید باید مقداری ارز matic داخل کیف پولتان داشته باشید .

Views: 5

همچنین ببینید

معاملات اسپات

معاملات اسپات (Spot trading) ارز دیجیتال چیست؟

برای خرید ، فروش یا معاملات رمزارزها، روش‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد ، یکی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *